מהפכת המחשוב שינתה את העולם באופן דרמטי, ועושה רושם שעוד תחולל לא מעט תמורות משמעותיות בכל תחומי החיים. בפרט מושפע מהנוכחות המובהקת של המחשבים ומכל האפשרויות הרבות שהם מקנים עולם העסקים – שבאופן טבעי פיתח שלל פתרונות ומוצרים שהופכים את ניהול העסקים לפשוט יותר, קל יותר ויעיל יותר.
השם הכולל של כל אותם פתרונות מחשוב עסקיים הוא מערכות IT (ראשי תיבות של הביטוי טכנולוגיית מידע באנגלית – Information Technology), ובין השאר הם כוללים תשתיות רלוונטיות, שירותי ענן, סביבת אופיס והפקה של חשבוניות אונליין.

 

שירותי תשתית

על-מנת שכל אותם פתרונות מחשוב מתקדמים יוכלו לבוא לידי ביטוי נדרשת תשתית מתאימה – הן מבחינת חומרה, הן מבחינת תוכנה והן מבחינת רשתות תקשורת (פנים ארגוניות וחוץ ארגוניות). במסגרת בחירת רשתות תקשורת חשוב מאוד לשים דגש של ממש על אבטחת מידע, ועוד קודם לכן נדרש מיפוי מדויק של כל צרכי התקשורת של העסק, וזאת על-מנת ליצור רשת תקשורת אופטימלית בהתאם לאותם צרכים ספציפיים – כשנלקחת בחשבון העובדה שעסק הוא ישות דינאמית מאוד, בפרט בימינו, ועל כן מערכת איכותית באמת היא כזו שמתאפיינת בגמישות ויכולה לגדול עם העסק.

ענן

שירותי ענן – או אם תרצו, מחשוב ענן – הם נדבך משמעותי מאוד בכל עסק ולמעשה חלק בלתי נפרד ממערך המחשוב במספר רב מאוד של ארגונים וחברות. הטמעת שירותי ענן מחייבת ניסיון ומקצועיות, כשהדגש העיקרי במסגרת יצירת פתרון מחשוב מסוג זה היא היערכות נכונה כך שניתן יהיה להבטיח מינימום תקלות (להבטיח וגם לקיים כמובן).
דגש חשוב אחר הוא אבטחת מידע: שירות ענן שאינו מוגן כהלכה חושף את העסק לסיכונים רבים, בין אם ישירות עקב הגעת מידע רגיש לעיניים עוינות, ובין אם בגלל שלקוחותיו חשופים להפרת פרטיותם. בהקשר זה חשוב לזכור שפושעי הסייבר משתכללים כל הזמן ועל כן אסור להתפשר על אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר הקיימת.

סביבת אופיס

סביבת אופיס משפרת מאוד את היעילות של ההתנהלות הפנים ארגונית, מבטיחה חיבור מיטבי בין העובדים כך שיוכלו לעבוד בשיתוף פעולה אמיתי, מייצרת ממשק אופטימלי עם הענן ובאופן כללי מאפשרת לכל עובד ולכל עובדת להביא לידי ביטוי את מלוא יכולותיהם ואת כל כישוריהם.

חשבוניות דיגיטליות

חשבוניות אונליין הן דוגמה מצוינת לכך שהעולם הדיגיטלי חוסך לנו זמן יקר, עוזר לנו להיות מאורגנים ובנוסף מצמצם את הפגיעה בסביבה בזכות המעבר מנייר לקבצי מחשב. הפקת חשבוניות באמצעות המחשב מאפשרת לנו לספק לכל לקוח חשבונית מכל סוג שהוא בלחיצת כפתור ובן רגע, לשחזר חשבוניות שדרושות לנו מכל סיבה שהיא, להתנהל בראש שקט בזכות העובדה שכל אותן חשבוניות אונליין שהפקנו מגובות ובעיקר לא לבזבז זמן יקר על נושא זה אלא להקדיש אותו לדברים החשובים באמת לעסק.