בעלי עסקים בכל העולם טוענים כי התחרות מצד הכוחות הגדולים בענף שלהם אינה הוגנת. לטענתם, הגדולים יכולים לספוג הורדת מחירים לתקופה ארוכה על מנת לחסום את העסקים הקטנים והבינוניים, שכמובן אינם יכולים למכור מוצרים ושירותים במחירי הפסד אפילו לזמן קצר. טענה נוספת היא בעניין תקציבי השיווק והפרסום של הכוחות הגדולים שכמובן אינם בהישג ידם של עסקים קטנים.

טענה שלישית היא בעניין שירותי מחשוב לעסקים מחשוב, שהופכים ליותר ויותר משמעותיים בפעילות העסקית הן של חברות גדולות והן של עסקים קטנים. בעלי עסקים קטנים ובינוניים סבורים כי אינם יכולים להתחרות בכוח המחשוב של הגדולים והם נמצאים בעמדת נחיתות מובנית בכל מה שקשור לתפעול העסק, ניהול מסחרי ושיווק דיגיטלי – שלושה תחומים בהם למחשוב מתקדם יש השפעה גדולה אם לא מכרעת.

שירותי מחשוב לעסקים קטנים כמו גדולים

הבאנו את הטענות בפני מומחים וקיבלנו תשובות מעניינות: יועץ עסקי הסביר כי עסק קטן שחושב להתחרות בגדולים רק על מחיר גוזר מראש את דינו. לעסקים קטנים יש אפשרות להתחרות בגדולים תוך שמירה על מחיר סביר, אך חשוב שיהיה הוגן, ולתת ללקוח ערך מוסף שבגללו יהיה כדאי לשלם את ההפרש – איכות שירות, יחס אישי, נוחות ועוד. צריך לזכור שעסק קטן, בניגוד לעסק גדול, לא יכול להסתער על השוק כולו וחייב לסמן לעצמו יעדים ריאליים ולזהות את המקומות והקהלים בהם להפרש במחיר תהיה פחות השפעה.

מומחה לשיווק דיגיטלי הפתיע אותנו באמירה, שהעידן הדיגיטלי הוא הפעם הראשונה בהיסטוריה בה לעסקים קטנים יש גישה בדיוק לאותם כלים שיווקיים שעומדים לרשות העסקים הגדולים. נכון שתקציבי השיווק והפרסום אינם ברי השוואה, אך כאשר כל חיפוש הוא התחלה חדשה לעסקים קטנים שעובדים נכון במרחב הדיגיטלי יש סיכוי טוב להצליח ואף לנצח גם בתקציבים קטנים.

בתחום של שירותי מחשוב לעסקים אנחנו יכולים להעיד בעצמנו כי הפתרונות המתקדמים מצמצמים את הפערים.באמצעות שימוש בפתרונות ענן גם עסק בינוני וקטן יכול להשיג עוצמות מחשוב גדולות בתקציבים אפשריים.

הלכה למעשה, ניתן לבסס את כל מערך המחשוב העסקי על פתרונות ענן – שרתים וירטואליים, רשתות תקשורת, מערכות הפעלה, תוכנות ויישומים. החיסכון הוא משולש: גם השקעה נמוכה יותר, גם עלות תחזוקה קטנה יותר וגם פחות התעסקות עם מערך המחשוב מה שמפנה יותר זמן לעסק עצמו.

אם יש לך עסק עם 10 עובדים ומעלה, פנה אלינו לקבלת מידע וייעוץ בנושא שירותי מחשוב לעסקים בענן שיעניק לעסק שלך עוצמה של גדולים במחירים קטנים.