העולם צמא לפתרונות מחשוב עסקיים בענן ופלטפורמת אופיס 365 של מיקרוסופט כובשת את השווקים.

המספרים מדהימים. מדובר במוצר עם קצב הצמיחה המהיר ביותר של מיקרוסופט, שמשאיר את כל

המתחרים מאחור.

פלטפורמת הענן לעסקים אופיס 365 (Office 365) היא המוצר עם קצב הצמיחה המהיר מבין כל מוצרי מיקרוסופט. 25% מהחברות הגדולות ברשימת ה-500 של פורצ'ן כבר עברו לעבוד עם אופיס 365 וכך גם 60% מהפירמות הפיננסיות בארה"ב ו-70% מהחברות התעשייתיות. מדובר בהצלחה מסחררת של מיקרוסופט שמציבה אותה במרכז הבימה של פתרונות המחשוב לעסקים.
עפ"י נתונים שפורסמו בסוף שנת 2015, והדהימו את תעשיית ה-IT, אופיס 365 היא היום המערכת המובילה בזירה עם נתח שוק של 25.2%. היא חלפה על פני הפלטפורמה הוותיקה Google Apps שמחזיקה לאחר המהפך 22.5%.

 

שימו לב למספרים: צמיחה כוללת של 300% תוך שנה, כאשר בענפים מפוקחים כגון ענף הפיננסים צמחה אופיס 365 בשיעור יוצא דופן של 500%. נתונים אלה פורסמו ע"י חברת המחקר ביטגלס (Bitglass) שבדקה לא פחות מ-120,000 ארגונים ברחבי העולם.

חברת המחקר גרטנר חושפת כי מבין החברות שמשתמשות בשירות דואר אלקטרוני של פלטפורמות ענן עסקיות (כ-13%) הנתח של אופיס 365 הוא כמעט כפול מזה של המתחרה. כן, במגזר העסקי האאוטלוק המקוון מביס את ג'י-מייל. וזאת רק ההתחלה.

 

הגידול המהיר, בכל העולם, בכמות העסקים שעוברים למחשוב ענן (קראו: תמונת מצב של מהפכה) מבטא את ההתרחבות המתמדת של צורכי המחשוב בעסקים מכל הסוגים, הענפים והגדלים. כולם צריכים יותר אחסון, יותר תקשורת, יותר מהירות, יותר מערכות ויישומים עבור יותר משתמשים עם יותר מכשירים. הנטל התקציבי והתפעולי של ניהול מערכי מחשוב עסקיים הופך לכמעט בלתי אפשרי, במיוחד בחברות בינוניות ועסקים קטנים שרוצים להישאר זריזים ותחרותיים.

 

ההצלחה של אופיס 365 מעידה עד כמה השוק העולמי צמא לפתרונות חכמים וחסכוניים שמתאימים לאורח החיים הדיגיטלי. אופיס 365 מספקת פלטפורמה אונליין מושלמת לצרכי הארגון, החל מתקשורת מייל, יצירה וניהול מסמכים שונים (וורד, אקסל, פאואר-פוינט ואחרים), שיחות קוליות, שיחות וידאו, תהליכים ארגוניים, דו"חות ועוד. כל מה שעסק צריך מכל מקום בכל רגע נתון לכל משתמש עם כל מכשיר. עסקים 24/7. כל זה בסביבת העבודה הכי מוכרת ואהובה בעולם – סביבת מיקרוסופט אופיס.

 

למידע אודות שירותי Sage בתחום אופיס 365 לארגונים